Świętokrzyski Turniej Badmintona Skarżysko Kamienna.W dniu 6 czerwca 2023 r. w Skarżysku – Kamiennej odbył się „Świętokrzyski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych, którego organizatorami był Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Polska – Świętokrzyskie oraz Kluby Olimpiad Specjalnych „Buziaki” i Tacy Sami”.

W Turnieju, w którym wzięło udział 80 zawodników z 17 klubów olimpiad specjalnych wzięli również udział reprezentanci Klubu „TOP” działającego przy naszym Domu.
Nasi sportowcy doskonale się spisali i zajęli w zawodach wysokie medalowe miejsca. W. Kusak, K. Szubert i M. Lachowski uplasowali się na najwyższym podium zdobywając w swoich grupach złote medale; A. Jaguś zajął III miejsce.
Po raz kolejny jesteśmy dumni z osiągnięć sportowych mieszkańców.