Mieszkańcy na zawodach w kręgleW dniu 07 października w Skarżysku - Kamiennej odbył się Świętokrzyski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych. W zawodach rywalizowali niepełnosprawni sportowcy z całego regionu. Nasz Dom reprezentowało czterech mieszkańców należących do Klubu Olimpiad Specjalnych „TOP Łagiewniki”.

 

 

 

 

 

 

Po uroczystości otwarcia, przeprowadzonej z olimpijskim ceremoniałem, nasi mieszkańcy rywalizowali w coraz popularniejszej dyscyplinie wśród sportowców zrzeszonych w Olimpiadach Specjalnych - grze w kręgle. Organizatorzy zadbali o doskonałe warunki zarówno do gry jak i dobrej zabawy zawodników. Uczestnicy zawodów mieli zapewniony słodki poczęstunek oraz bardzo smaczny obiad.
Nasi mieszkańcy uczestniczyli w grach podwójnych w różnych grupach sprawnościowych. Wiesław Kusak w parze z Dariuszem Janasem otrzymali medale za zajęcie drugiego miejsca w swojej grupie. Druga para - Przemysław Bota i Zbigniew Prajs zaprezentowali się bardzo dobrze i otrzymali upominki za udział w Turnieju.
Po długim dniu, obfitującym w sportowe emocje i dobrą zabawę z pozostałymi uczestnikami zawodów, nasi reprezentanci wrócili do Domu zadowoleni z sukcesu.

Starostwo Powiatowe w Kielcach
Biuletyn Informacji Publicznej w Łagiewnikach
Program Szwajcarski - Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych