Mieszkańcy na wycieczce w Kałkowie.W dniu 16.05.2024r. grupa mieszkańców naszej placówki udała się na wycieczkę do malowniczego Kałkowa.Po dotarciu na miejsce pierwsze kroki skierowaliśmy do Domu Pomocy Społecznej im. Sue Ryder w Kałkowie-Godowie, gdzie zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci. Podczas wizyty mieliśmy okazję obejrzeć występ wokalno – instrumentalny miejscowego artysty oraz poczęstować się kawą i słodkim ciastem.
Po spotkaniu wyruszyliśmy na zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski, gdzie z wielkim zainteresowaniem obejrzeliśmy bazylikę oraz Golgotę – unikalną drogę krzyżową z kaplicami, które odtwarzają Mękę Pańską. .
Po wizycie w sanktuarium mieliśmy czas na spacer po pięknie utrzymanym parku, gdzie mogliśmy w ciszy i spokoju kontemplować otaczającą nas przyrodę. Następnie udaliśmy się na obiad do Domu Pielgrzyma.
Z Kałkowa pojechaliśmy do Nowej Słupi, skąd rozpoczęliśmy wspinaczkę na Święty Krzyż, gdzie znajduje się Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Po zwiedzeniu bazyliki udało nam się wspiąć na znajdującą się nieopodal klasztorną wieżę widokową, skąd podziwialiśmy niezwykle piękną panoramę okolicy.
Powrót do domu był pełen rozmów o wrażeniach z dnia, który dostarczył nam mnóstwo radości.

Starostwo Powiatowe w Kielcach
Biuletyn Informacji Publicznej w Łagiewnikach
Program Szwajcarski - Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych