XXIX Olimpiada Lekkoatletyczna Osób Niepełnosprawnych. ecomW dniu 28.06.2023r. odbyła się XXIX Olimpiada lekkoatletyczna Osób Niepełnosprawnych, której organizatorem było Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „AMABILIS” oraz Dom Pomocy Społecznej w Zgórsku.

W zawodach uczestniczyli zawodnicy niepełnosprawni z placówek pomocy społecznej woj. świętokrzyskiego. Zawodnicy rywalizowali w takich konkurencjach jak: np. bieg na 40 m, skok w dal, rzut piłką lekarską czy slalom z piłką zakończony rzutem do kosza. Spośród sportowców z naszego Domu wyróżnili się K. Kołodziejczyk, który zdobył I miejsce i złoty medal w skoku w dal i w torze przeszkód oraz D. Cetera, który uplasował się na trzeciej pozycji i zdobył brązowy medal w torze przeszkód.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.